Site Loader
brama przesuwna

Gwarancja bezproblemowego działania

Bezawaryjne oraz o długiej żywotności wózki do bram przesuwnych sprawiają, że nie będą doskwierać nam jakiekolwiek problemy pod czas ich stosowania. Przy ich wyborze należy kierować się przede wszystkim jakością. Warto zapamiętać, że wymiana wózków w przyszłości z pewnością będzie kosztownym i pracochłonnym zabiegiem. Z tego też względu warto rozważyć dobór rozmiaru wózka do szyny bramy. To gwarancja, że ruch będzie płynny, a do tego cichy. Co jeśli dobierzemy zły rozmiar? Nie będzie pasował do szyny, a gdy wózki do bram przesuwnych będą za małe, to wytworzy się duży luz.

Dostępność rozmiarów szyn dla bram posesyjnych w Polsce

W naszym kraju najczęściej można spotkać w ofertach producentów trzy rozmiary szyn. Bardzo istotną informacją jest to, że ich wymiar musi być zawsze podawany na zewnątrz. Przykładowo jeśli dokonamy pomiaru szyny 80x80x5 mm po wewnętrznej stronie, to otrzymamy wymiar 70 mm. W tym przypadku odpowiednim zakupem będzie rozmiar 80. Kolejnym istotnym czynnikiem jest waga i długość bramy przesuwnej. Wózki do bram przesuwnych mają określoną nośność i należy ją przestrzegać.

Metal czy inne tworzywo?

Wózki do bram przesuwnych są wyposażone w rolki z rozmaitego tworzywa. Te ze wstawką metalową są bardziej wytrzymałe. Z kolei skomponowane z tworzywa wykazują podwyższony stopień ścieralności. Przewaga żywotności tych pierwszych nad drugimi sięga około 25 do 30%. Z kolei zaletą rolek z tworzywa jest ich ciche działanie.

Łukasz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *