Site Loader
boszka

Tarcze idealne do pracy z metalowymi materiałami

Codzienna praca z materiałami metalowymi różni się całkowicie od obrabiania i cięcia drewna. Skorzystanie z tworzyw bardziej trwałych i wytrzymałych wymaga równocześnie użycia narzędzi o takiej specyfice. Tarcze do metalu to produkty, które pozwalają na wykonanie rozmaitych czynności, kiedy mamy do czynienia z elementami metalowymi. Warto zastanowić się dobrze nad ich zakupem, tak aby w pełni mogły spełnić nasze wymagania.

Wpływ na działanie piły oraz pilarki

Tarcze do metalu decydują o tym, czy nasz sprzęt do cięcia i obróbki będzie w stanie uporać się z metalami lekkimi czy też bardziej wymagającym tworzywem. To także produkt, który decyduje o szybkości i komforcie naszej pracy. Tarcze do metalu i ich wpływ na wytrzymałe materiały sprawia, że należy rozważyć kilka dostępnych możliwości zanim podjęta zostanie ostateczna decyzja. Jakie tarcze do metalu należy wybrać?

Co należy wziąć pod uwagę dokonując zakupu tarczy do metalu?

Szereg istotnych elementów, który składa się na proces zakupowy tarczy do metalu powinniśmy rozpatrywać najpierw od tego, do czego konkretny produkt miałby nam posłużyć. Warto zastanowić się nad średnicą. Tarcze do metalu pod względem średnicy otworu w standardzie posiadają wymiary 22,2 mm. Można wymienić przede wszystkim tarcze 115 mm do małych pił, a także 125-150 mm do urządzeń o większej mocy silnika, 210-230 mm do sporych obciążeń oraz 350-400 mm do maszyn stacjonarnych.

Łukasz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *