Site Loader
brama skrzydłowa

Czy jest sens kupować bramę, która wyposażona jest w automatyczny napęd? Czy taki mechanizm jest nam rzeczywiście potrzebny? Przy dokonywaniu takiej decyzji warto się dłużej zastanowić i odpowiednio rozdysponować budżet na ten cel przeznaczony. Bramy otwierane w sposób automatyczny coraz częściej są kupowane, przez co stają się właściwie standardem. Osoby inwestujące w bramę prędzej czy później dokupują automatykę.

Brama skrzydłowa a automatyka

Użytkując bramę skrzydłową zakup napędu w praktyce dokonywany jest dopiero po pewnym czasie jej stosowania. Skrzydła takiego ogrodzenia są zazwyczaj lekkie w porównaniu z jednym ciężki skrzydłem, które posiada brama przesuwna. Po kilku zamknięciach i otwarciach w upale, w śniegu i mrozie czy też w sytuacji wymagającej pośpiechu, automatyczne elementy do bram staną się naszym zapotrzebowaniem. Taka wygoda kosztuje, ale w wymienionych przypadkach może stać się koniecznością.

Cechy dobrej automatyki do bramy

Decydując się na montaż automatyki w bramie warto zastanowić się, jak sprawnie i szybko ma funkcjonować. Prędkość zależy od mocy siłownika, więc jeśli zakupimy elementy do bram o zbyt dużej mocy to nie tylko przeinwestujemy, ale także cykl otwierania i zamykania będzie trwał zbyt krótko i może stać się zagrożeniem dla użytkownika. Producenci zalecają zakup siłownika, który będzie w stanie osiągnąć prędkość 12 cm/s. W ten sposób codzienne użytkowanie z bramy będzie w pełni bezpieczne.

Odpowiednia częstotliwość radiowa do sterowania bramy

Możliwy jest zakup bramy z napędem, który sterowany jest drogą radiową. Jest to metoda najpopularniejsza i najchętniej wybierana na rynku. Do otwierania i zamykania bramy zarezerwowana jest częstotliwość wynosząca 433,92 MHz. Jeśli będziemy wykorzystywać inną, to elementy do bram, które odpowiadają za mechanizm mogą odbierać mylące sygnały, np. nadawane przez radio CB i otwierać bramę w niezrozumiałych momentach. Choćby, gdy nie będziemy obecni na terenie swojej posesji.

Polecany producent: https://www.sklep.kut-met.pl/automatyka/do-bram-przesuwnych

Łukasz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *