Site Loader
brama

Nawet najwyższej jakości wózki do bram przesuwnych nie są wieczne. Z tego też powodu warto o nie odpowiednio dbać, tak aby służyły nam przez wiele lat. Na ogół bramy przesuwne nie wymagają smarowania, a na pewno nie można tego robić używając zwykłych smarów, gdyż mogą spowodować chwytanie piasku lub kurzu, co zdecydowanie przyniesie więcej problemów niż pożytku.

Specjalistyczne smary do bram przesuwnych

Wielu producentów bram przesuwnych w swojej ofercie zamieszcza także specjalistyczne preparaty służące konserwacji każdego z podzespołów. Warto zakupić smary w sprayu, który stosuje się do łatwej i skutecznej dbałości o elementy bram. Doskonale smarują oraz zabezpieczają wszystkie jej ruchome części tj. zawiasy, sworznie, haki, sprężyny, linki, a także elementy siłowników czy też silników w przypadku automatycznych bram.

Zalety smarowania wózków do bram przesuwnych

Stosowanie specjalistycznego środka do smarowania sprawi, że także wózki do bram przesuwnych będą zabezpieczone przed korozją i wilgocią. Brama będzie optymalnie działać nawet w okresie zimowym przy bardzo niskich temperaturach. Często na opakowaniu środka do smarowania widnieje informacja o zakresie temperatury wynoszącym od -40°C do 80°C. Jednak najważniejsze jest to, że poprzez smarowanie nie trzeba martwić się o przywierający brud, kurz, czystość konserwowanych elementów nie będzie zagrożona.

Fundamenty dbania o elementy bramy przesuwnej

Trwałość naszej bramy zależy przede wszystkim od materiału, z jakiego została wykonana. Warto kupować elementy ogrodzenia wykonane ze stali cynkowanej ogniowo. Oprócz tego, że to odporny na czynniki zewnętrzne materiał to bardzo często jest chroniony fabrycznie przez nakładane powłoki malarskie. W ten sposób zabezpieczone bramy oraz furtki nie zostaną pokryte korozją przez najbliższe 20 lat. Jednak, gdy środek smarujący nie pomaga i ruchome elementy np. wózki do bram przesuwnych wciąż sprawiają problemy przy zamykaniu i otwieraniu, to należy skontaktować się z firmą naprawczą.

Łukasz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *