Site Loader
brama

Rolki prowadzące do bram przesuwnych mają za zadanie pomóc w ustabilizowaniu bramy w pionie oraz usprawnić jej pracę. Oferowane przez producentów rolki cechują się zróżnicowaną wytrzymałością mechaniczną, a także odpornością na ścieranie, a także na skrajne temperatury. Rolki prowadzące to akcesorium, które należy do jednych z najważniejszych w kwestii poprawnego działania bramy przesuwnej.

Rodzaje rolek do bram

Zanim podejmiemy decyzję zakupową w kontekście nowej bramy przesuwnej należy dobrać do niej odpowiednie rolki prowadzące. Warto zwrócić uwagę z czego tak naprawdę zostały wykonane. Dostępne wśród producentów są rolki metalowe oraz te, które składają się z tworzywa. W przypadku tych pierwszych mamy pewność, że będą trwałym podzespołem naszej bramy. Z kolei rolki prowadzące z tworzywa sztucznego są bardziej podatne na ścieranie. Rekompensatą tej wady będzie redukcja generowanego hałasu podczas pracy wózków w szynie.

Rolki zamontowane w wózkach do ciężkich bram przesuwnych

Należy zastosowań inny rodzaj rolek prowadzących w przypadku wózków zamontowanych w bramach ciężkich. Stosuje się w tym specjalne podzespoły, które charakteryzują się podwyższoną nośnością. Warto zastosować większą ilości rolek, dzięki temu lepiej będzie rozłożony ciężar, a także poprawie ulegnie stabilizacja bramy. Takie rolki prowadzące należy zastosować w przypadku bram o wadze powyżej 600 kg, które montuje się najczęściej na szynach o wymiarach od 80x80x5 do 136×142 mm.

Wskazówki dotyczące zakupu rolek prowadzących

Rodzaj zakupionych rolek prowadzących jest uzależniony od rodzaju naszego zapotrzebowania. Rolki prowadzące z tworzywa sztucznego, czyli najczęściej zawierające poliamid najlepiej sprawdzą się w przypadku bram przydomowych, których właściciele cenią sobie ciszę, a także chcą zaoszczędzić. Z kolei rolki prowadzące metalowe takie jak chociażby ze sklepu Kut-met, stosuje się do bram o większych rozmiarach np. ogrodzeniu otaczającym siedzibę firmy. Wówczas hałas nie powinien być uciążliwy.

Łukasz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *