Site Loader
brama skrzydłowa

Posiadanie bramy przesuwnej to komfort i także eleganckie uzupełnienie systemu ogrodzeniowego. Warto pod tym względem rozpatrzyć najważniejsze różnice pomiędzy wersją samonośną a tą osadzoną na szynie. Bramy przesuwne nie wymagają przestrzeni na podjeździe, mogą mieć też dowolną szerokość i umożliwiają łatwe otwieranie nawet bez zastosowania automatyki. Jedynym ograniczeniem jakie można w tym przypadku napotkać to konieczność wygospodarowania przestrzeni wzdłuż ogrodzenia.

Cechy bramy samonośnej

Jednym z rodzajów bram przesuwnych są te określane mianem samonośnych. Jak każde rozwiązanie ma swoje zalety oraz wady. W tym przypadku mamy do czynienia z poruszaniem się po belce dolnej, w którą wmontowana jest szyna. Szyny do bram samonośnych wymagają umieszczenia długiej przeciwwagi, co oznacza, że należy zadbać o zagospodarowaniu większej przestrzeni wzdłuż ogrodzenia. Przewagą bramy samonośnej są mniejsze fundamenty oraz łatwość utrzymania jej w czystości.

Wady i zalety bram umieszczonych na szynie

Z kolei bramy zamontowane na szynie poruszają się po elemencie, który wmontowany jest w podłożu. Nie trzeba w tym przypadku instalować dodatkowej przeciwwagi, jak to bywa w przypadku bram samonośnych. Korzyścią zastosowania tego rodzaju ogrodzenia będzie zaoszczędzenie przestrzeni, na którą zapotrzebowanie będzie mniejsze gdy skrzydło zostanie przesunięte. Bolączką użytkowników bram zamontowanych na szynach jest fakt, że trzeba dość często wymiatać szynę np. z liści, tak aby uniknąć awarii całego systemu.

A może wybrać automatykę?

W obu przypadkach dostępne są na rynku wersję z automatyką. Najprościej rzecz ujmując, bramę będzie można otworzyć za pośrednictwem pilota. To rozwiązanie jest zdecydowanie droższe od standardowego, ale poleca się je klientom, którzy otwierają i zamykają bramę z dużą częstotliwością. Jedno kliknięcie wystarczy, aby brama poruszyła się. To wygodne zwłaszcza, gdy na zewnątrz panuje wietrzna lub deszczowa aura.

Łukasz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *